Nafotili sme pre Vás postup pri lepení stropných kaziet Eurotrend s montážou podkladového EPS polystyrénu na starý trámový omietnutý strop. Montáž polystyrénu pod kazety pri trámovom strope má hneď niekoľko výhod. Hlavná výhoda spočíva v tom, že nemusíme odstraňovať staré vrstvy maľby, pretože polystyrén pripevňujeme pomocou skrutiek a podložiek, nemusíme ho lepiť. Tým sa zbavíme značného neporiadku. Ďalšou výhodou je, že môžeme podkladový polystyrén podložiť alebo podtmelit a vyrovnať tým prípadné nerovnosti stropu a zbaviť sa zaguľatených rohov. Hlavne nám ale poslúži ako dodatočná tepelná izolácia.

1. Založenie podkladového polystyrénu

Pomocou skrutiek a podložiek pripevníme polystyrén až do dosiek pod omietkou. Polystyrén založíme tak, aby sa nám spoje polystyrénu nikde nekryli so spojmi stropných kaziet. To znamená, že si najskôr rozmeriame strop pre založenie stropných kaziet a spoje polystyrénu založíme aspoň o 10 cm mimo spoje kaziet. Ak budeme kazety zakladať a lepiť uhlopriečne, tejto príprave sa vyhneme.

Založení podkladového polystyrénu

2. Montáž podkladového polystyrénu

Polystyrénom pokryjeme celý strop a prípadné nerovnosti vyrovnáme podložením alebo podtmelením akrylátovým tmelom. Podložky nasadené na skrutky by mali mať priemer min.30 mm a po dotiahnutí musia byť úplne zapustené v polystyréne.

Montáž podkladového polystyrénu

3. Rozmeranie pre založenie stropných kaziet

Rozmeriame strop a nakreslíme si zakladaci čiaru, podľa ktorej začneme lepiť stropné kazety, buď rovno alebo uhlopriečne. Ideálne je, keď svetlo je umiestnené v strede zakladacej kazety alebo v spoji.

Rozměření pro založení stropních kazet

4. Nanášanie lepidla na kazety

Lepidlo PD Eurotrend naneste pomocou špachtle alebo zubovej stierky po obvode a na stred kazety v hrúbke 2-3 mm.

Nanášení lepidla na kazety

5. Založenie prvej kazety

Zakladaciu kazetu nalepíme presne podľa zakladacej čiary, v našom prípade pri uhlopriečnom lepení tak, aby protiľahlé rohy kazety ležali presne na zakladacej čiare.

Založení první kazety

6. Postupné lepenie ďalších kaziet

Ďalšie kazety kladieme presne k zakladacej kazete. Vyhneme sa lepenie kaziet v dlhých radoch za sebou.

Postupné lepenie dalších kazet

7. Lepenie všetkých celých kaziet

Postupne nalepíme všetky celé kazety, ktoré nemusíme rezať. Pri správnom kladení nám kazety v spojoch tvoria presné krížiky.

Lepení všech celých kazet

8. Rezanie kaziet pri okrajoch

Po nalepení všetkých celých kaziet začneme dimeriavať a dorezávať pomocou ostrého ulamovaceiho noža kazety okolo stien. Kazety dorezávame tak, aby pri stene zostala dilatácia 1-3 mm.

Řezání kazet při okraji

Řezání kazet při okraji

9. Po dorezaní všetkých kaziet strop zalištujeme

Na lepenie okrajových líšt používame lepidlo PD Eurotrend v kartuši do vytlačovacej pištoľe alebo pri lepení farebných okrajových líšt transparentný silikón universal. Lepidlo nanášame na zadnú stranu lišty a tú potom pritlačíme k stropu. Alebo si lepidlo nanesieme na strop a lišty vkladáme do pripraveného lepiaceho lôžka.

Po dořezání všech kazet zalištujeme okraje

Po dořezání všech kazet zalištujeme okraje

Po dořezání všech kazet zalištujeme okraje

Po dořezání všech kazet zalištujeme okraje

doprava zadarmo

Pre objednávky nad 200 €

VYSOKÁ KVALITA PRODUKTOV

Ocenené kazetové systémy

GARANCIA NAJNIŽŠEJ CENY

Sme priamym dovozcom

Všetko skladom

Trvalo na sklade 6000 m2