MONTÁŽNY NÁVOD PRE LEPENIE POLYSTYRÉNOVÝCH STROPNÝCH PANELOV EUROTREND

Stropné panely Eurotrend sú určené na obklady stropov a stien. Majú dekoratívne, akustické a tepelnoizolačné vlastnosti. Zakryjú všetky vady podkladu vrátane prasklín. Možno ich lepiť na väčšinu podkladov, ako je betón, omietky, sadrokartón, plynobetón, drevo, umakart. Ďalej na plošné materiály používané v stavebníctve ako sú DTD, MDF, OSB, Cetris, Durelis dosky atď. Tieto panely sú tiež určené ako finálny povrch pri vnútornom zatepľovaní stropov a stien polystyrénom. Pre lepenie panelov je nutné použiť lepidlo, ktoré je na daný podklad určené. K stropným panelom Eurotrend ponúkame špeciálne kontaktné akrylátové lepidlo PD Eurotrend, vyrobené špeciálne pre lepenie stropných kaziet, panelov a líšt Eurotrend na savé i nesavé podklady. Je možné ho použiť na všetky menované druhy podkladov vrátane podkladových plôch z EPS polystyrénu. Pri lepení stropných polystyrénových panelov na veľmi hladké podklady ako je umakart, lakované povrchy atď odporúčame povrch zdrsniť, alebo použiť silikón universal.

Lepidlá, náradie a pomôcky potrebné k montáži

náradí

Druhy podkladu: Omietky, betóny, sadrokartón, plynobetón, murivo, drevo, OSB dosky, Durelis dosky, Cetris dosky, DTD a MDF dosky, umakart, EPS polystyrén atď

Príprava podkladu: Podklad musí byť čistý, suchý, zbavený prachu a mastnoty. Staré vrstvy farby je nutné navlhčiť a pomocou maliarskej škrabky odstrániť. Savé podklady odporúčame napenetrovať penetráciou SAD 2802 zriedenou v miešacej nádobe pomerom 1:5 až 1:8 s vodou, podľa nasiakavosti podkladu. Na podklad sa nanáša pomocou štetca alebo maliarskeho valčeka. Na penetráciu podkladu po odstránení starých vrstiev farby možno tiež použiť lepidlo PD Eurotrend rozriedené v pomere 1:5 s vodou. Pred lepením kaziet je nutné nechať penetračný náter 2 až 4 hod preschnúť.

Rozmeranie podkladu: Nakreslia sa čiary deliace podklad na štyri rovnaké obdĺžniky, podľa ktorých sa začne montáž panelov (pozri obrázok). Zakladajúci panel č.1 sa dá k stredovej čiare založiť buď okrajom alebo stredom tak, aby vzniknuté dorezy pri stenách boli rovnaké, ale neboli příliš malé. Ostatné panely č.2-10 kladieme tesne k sebe od stredu plochy k okrajom. Rovnakým spôsobom pokračujeme až do okrajov.

cihly

Nanášanie lepidla: Na rub panela sa nanesie pomocou špachtle alebo zubovej stierky lepidlo PD Eurotrend a to okolo celého obvodu panela, v šírke 2 až 3 cm a hrúbke 2 až 3 mm, podľa hrubosti a rovinatosti podkladu. V rovnakej hrúbke sa lepidlo nanesie tiež na stred panela. Na veľmi rovné podklady možno panely lepiť aj bodovo, kedy sa na rub panela nanesie lepidlo v 8 bodoch o veľkosti 2 až 3 cm a hrúbke 2 až 3 mm. Pre bodové lepenie panelov možno použiť lepidlo PD Eurotrend v kartuši a nanášať ho jednoducho pomocou výtlačnej pištole. Pri lepení stropných panelov na veľmi hladké podklady ako je umakatr, lakované podklady atď odporúčame povrch zdrsniť, alebo použiť silikón universal.

lepení

 

Montáž panelov: Po nanesení lepidla sa panel opatrne pritlačí k podkladu tak, aby lepidlo dobre priľnulo. Zvyšky lepidla sa ihneď odstránia pomocou navlhčenej hubky, (ak sa lepidlo nanesie správne, žiadne nevyteká). Na rezanie panelov na mieru pri okrajoch sa používa veľmi ostrý ulamovací nôž a pravítko. Po nalepení celej plochy sa vykoná konečná úprava pomocou okrajových líšt Eurotrend, ktoré vylepšujú konečný vzhľad a zakryjú rezané okraje kaziet. Na lepenie okrajových líšt sa používa lepidlo PD Eurotrend v kartuši alebo transparentný tmel silikón universal. Na lišty nanášame lepidlo pomocou výtlačnej pištole. Spoje vzniknuté medzi okrajovými lištami a stenami odporúčame zatmeliť trvale pružným a pretierateľným akrylátovým tmelom.

Údržba panelov: Po čase, podľa Vášho rozhodnutia, môžete vykonať údržbu panelov a líšt Eurotrend. Údržba je jednoduchá a nenáročná, pretože panely a lišty Eurotrend majú povrch opatrený odolným a ľahko umývateľným povrchom, ktorý sa len jednoducho umyje vlažnou vodou so saponátom a vytrie do sucha.

Doslov: Tieto montážne pokyny a rady sú od odbornej montážnej firmy Interiér Mikeš. Pri dodržiavaní uvedených postupov budete určite spokojní a výrobok dosiahne vo Vašom interiéri toho správneho konečného efektu. Odpad a použité zvyšky materiálu po montáži zlikvidujte podľa pravidiel pre triedenie odpadov.

doprava zadarmo

Pre objednávky nad 200 €

VYSOKÁ KVALITA PRODUKTOV

Ocenené kazetové systémy

GARANCIA NAJNIŽŠEJ CENY

Sme priamym dovozcom

Všetko skladom

Trvalo na sklade 6000 m2