MONTÁŽNY NÁVOD PRE LEPENIE POLYSTYRÉNOVÝCH STROPNÝCH KAZIET EUROTREND

Stropné kazety Eurotrend sú určené na obklady stropov a stien. Majú dekoratívne, akustické a tepelnoizolačné vlastnosti. Zakryjú všetky vady podkladu, vrátane prasklín. Možno ich lepiť na väčšinu podkladov, ako je betón, omietky, sadrokartón, plynobetón, drevo, umakart. Ďalej na plošné materiály používané v stavebníctve ako sú DTD, MDF, OSB, Cetris, Durelis dosky atď. Tieto kazety sú tiež určené ako finálny povrch pri vnútornom zatepľovaní stropov a stien polystyrénom. Pre lepenie kaziet je nutné použiť lepidlo, ktoré je na daný podklad určené. K stropným kazetám Eurotrend ponúkame špeciálne kontaktné akrylátové lepidlo PD Eurotrend, vyrobené špeciálne pre lepenie stropných kaziet a líšt Eurotrend na savé i nesavé podklady. Je možné ho použiť na všetky menované druhy podkladov vrátane podkladových plôch z EPS polystyrénu. Pri lepení stropných polystyrénových kaziet na na veľmi hladké podklady ako je umakart, lakované povrchy atď odporúčame povrch zdrsniť, alebo použiť silikón universal.

Lepidlá, náradie a pomôcky potrebné k montáži

lepení

Druhy podkladu: Omietky, betóny, sadrokartón, plynobetón, murivo, drevo, OSB dosky, Durelis dosky, Cetris dosky, DTD a MDF dosky, umakart, EPS polystyrén atď

Príprava podkladu: Podklad musí byť čistý, suchý, zbavený prachu a mastnoty. Staré vrstvy farby je nutné navlhčiť a pomocou maliarske škrabky odstrániť. Savé podklady odporúčame napenetrovať penetráciou SAD 2802 zriedenou v miešacej nádobe pomerom 1:5 až 1:8 s vodou, podľa nasiakavosti podkladu. Na podklad sa nanáša pomocou štetca alebo maliarskeho valčeka. Na penetráciu podkladu po odstránení starých vrstiev farby možno tiež použiť lepidlo PD Eurotrend rozriedené v pomere 1:5 s vodou. Pred lepením kaziet je nutné nechať penetračný náter 2 až 4 hod preschnúť.

Rozmeranie podkladu: Nakreslia sa čiary deliace podklad na štyri rovnaké obdĺžniky, podľa ktorých sa začne montáž kaziet (pozri obrázok). Prvá kazeta sa dá k stredovej čiare založiť buď okrajom alebo stredom tak, aby vzniknuté dorezi pri stenách boli rovnaké, ale neboli príliš malé. Ostatné kazety kladieme tesne k sebe od stredu plochy k okrajom.

rozměření podkladu

Nanášanie lepidla: Na rub kazety sa nanesie pomocou špachtle, alebo zubovej stierky lepidlo PD Eurotrend a to okolo celého obvodu kazety, v šírke 2 až 3 cm a hrúbke 2 až 3 mm, podľa hrubosti a rovinatosti podkladu. V rovnakej hrúbke sa lepidlo nanesie tiež na stred kazety. Na veľmi rovné podklady možno kazety lepiť aj bodovo, kedy sa na rub kazety nanesie lepidlo v 9 bodoch o veľkosti 2 až 3 cm a hrúbke 2 až 3 mm. Pre bodové lepenie kaziet možno použiť lepidlo PD Eurotrend v kartuši a nanášať ho jednoducho pomocou výtlačnej pištole. Pri lepení stropných kaziet na veľmi hladké podklady ako je umakatr, lakované podklady atď odporúčame povrch zdrsniť, alebo použiť silikón universal.

nanášení lepidla

 

Montáž kazet: Po nanesení lepidla sa kazeta opatrne pritlačí k podkladu tak, aby lepidlo dobre priľnulo. Zvyšky lepidla sa ihneď odstránia pomocou navlhčenej hubky, (ak sa lepidlo nanesie správne, žiadne nevyteká). Na rezanie kaziet na mieru pri okrajoch sa používa veľmi ostrý ulamovací nôž a pravítko. Po nalepení celej plochy sa vykoná konečná úprava pomocou okrajových líšt Eurotrend, ktoré vylepšujú konečný vzhľad a zakryjú rezané okraje kaziet. Na lepenie okrajových líšt sa používa lepidlo PD Eurotrend v kartuši, alebo transparentný tmel silikón universal. Na lišty nanášame lepidlo pomocou výtlačnej pištole. Spoje vzniknuté medzi okrajovými lištami a stenami odporúčame zatmeliť trvale pružným a pretierateľným akrylátovým tmelom.

Údržba kazet: Po čase, podľa Vášho rozhodnutia, môžete vykonať údržbu kaziet a líšt Eurotrend. Údržba je jednoduchá a nenáročná, pretože kazety a lišty Eurotrend majú povrch opatrený odolným a ľahko umývateľným povrchom, ktorý sa len jednoducho umyje vlažnou vodou so saponátom a vytrie sa do sucha.

Doslov: Tieto montážne pokyny a rady sú od odbornej montážnej firmy Interiér Mikeš. Pri dodržiavaní uvedených postupov budete určite spokojní a výrobok dosiahne vo Vašom interiéri ten správny konečný efekt. Odpad a použité zvyšky materiálu po montáži zlikvidujte podľa pravidiel pre triedenie odpadov.

UKÁŽKA LEPENIA STROPNÝCH KAZIET NA PODKLAD Z POLYSTYRÉNU

1. Podklad z EPS polystyrénu

podklad z esp polystyrenu

2. Rozmeranie a založenie uhlopriečne

rozměření a založení úhlopříčně

3. Lepenie kaziet od stredu k okrajom

Lepení kazet od středu k okrajům

4. Dorezanie a zalištovanie

Dořezání a zalištování

5. Konečný výsledok

konečný výsledek

doprava zadarmo

Pre objednávky nad 200 €

VYSOKÁ KVALITA PRODUKTOV

Ocenené kazetové systémy

GARANCIA NAJNIŽŠEJ CENY

Sme priamym dovozcom

Všetko skladom

Trvalo na sklade 6000 m2